Lekári dokážu byť veľmi nepríjemní, ak za nimi dôjde človek, ktorý pozná svoju diagnózu. Nehovoríme o pacientoch, ktorí sa už roky liečia na vysoký krvný tlak a prídu na kontrolu, ale o tých, ktorí si všetko o svojej chorobe zistili na internete. Na jednej strane vám síce doktori budú tvrdiť, že ste hlupák a o ich obore nič neviete, no na strane druhej, by možno ani im nezaškodilo trochu googlovania.
Keď vie Google viac
Problémom niektorých doktorov a nášho zdravotníctva ako takého, je mnohokrát práve to, že pacient nie je ten, ktorý rozhoduje o svojej diagnóze. Ak sa ale začnete cítiť zle, pričom ste podobný stav ešte nezažili, je úplne prirodzené, že v dnešnej informačnej dobe, začnete hľadať na webe. Určite nemôžeme povedať, že návšteva lekára je zbytočná. To, že nemáte potrebné vzdelanie, skúsenosti a že na internete nemusíte nájsť len pravdivé informácie, je svätá pravda. Na druhej strane, však niekedy nie je na škodu, ak si o daných symptómoch niečo prečítate. Tak si budete môcť urobiť aspoň minimálnu predstavu o tom, čo s vami môže byť. Bohužiaľ, mnohí lekári už tak spadli do svojho stereotypu, že nie sú schopní vnímať pacienta ako jedinečnú osobnosť. Príznaky jednej choroby, môžu byť u osoby A absolútne iné ako u osoby B a navyše sa v niektorých prípadoch môžu vymykať normálu absolútne. Preto nemusí byť vždy na škodu, zaloviť aj v hmlistých vodách internetu a o svojom stave niečo málo zistiť.
Ako si poradiť so zarytými odporcami doktora Googla ?
Tak a teraz ten väčší problém, a to samotní lekári. Určite sa s nimi hneď vo dverách nedeľte o to, že ste na internete zistili, čo presne vám je. Musíte byť jednoducho chytrejší. Aj keď to môže znieť prehnane, niektorí sa s vami prestanú baviť úplne. Z ordinácie tak odídete bez toho, aby ste vedeli čo vám v skutočnosti je. Preto sa s vašim súkromným pátraním nepriznávajte a radšej o svojich problémoch porozprávajte okľukou.